Понеділок, 16.07.2018, 01:52
Вітаю Вас, Гість

Заняття в першій молодшій групі на тему «Бабусині казки»

(сенсорне вихивання, розвиток мовлення, художня література, театралізована дяльність)

 

Мета: закріпити з дітьми зміст відомих українских казок, учити відтворювати його за запитаннями, інтонаційно пердавати мову дійових осіб. Повторювати за вихователем вірші про звірят, закріпити поняття «один», «багато». Вправляти у розрізненні та називанні геометричних фігур, закріпити вміння порівнювати предмети, називати кольори. Розвивати дрібну моторику пальців рук, увагу, звязне мовлення, слухове сприймання. Виховувати цікавість до українських народних казок. Стимулювати зацікавлення та бажання дитини брати участь у драматизаціях.

Хід заняття

Ви-тель: - Дітки, до нас у гості прийшли Ведмедик і Зайчик. Вони хочуть побачити і послухати, які ви в нас розумні, слухняні, красиві. Принесли вони чарівну торбинку. А що в торбинці? Чарівна скринька «Бабусині казки».

(Скринька «замкнена» на три замки – кружечок, трикутник, квадрат).

  • Потрібно дібрати ключ дро кожного замочка, ключі повинні відповідати геометричним фігурам на замках. Відкриваємо скриньку – дістаємо перший конверт – жовтий.(В конверті заховані герої казки). Діти називають колір.

Загадка про колобка:

Хто утік від діда й баби,

Як холонув на вікні?

Хто зустрівся із зайчатком

І співав йому пісні?

Ви-тель: - Хто спік колобка? З чого він був спечений? Кого він зустрів? (Вихователь викладє героїв казки на фланелеграфі).

Ви-тель: - На яку геометричну фігуру схожий колобок?

Діти: - Круг.

Ви-тель: - Наш Ведметик дуже радий, що ви знаєте цю казку, бо він у ній побував і зустрічався з колобком.

Діти розказують ведмедикові віршика:

Сів ведмедик у машину

Та й поїхав по малину.

А в малині джміль дзижчить,

Ой, злякався наш ведмідь:

  • Та цей звір такий носатий,

І кусючий і крилатий.

Він якщо наздожене –

Зїсть малину і мене.

Вихователь із скриньки дістає другий конверт – синій.

Загадка про «Рукавичку»:

Дивна хатка є у лісі –

Вся ворушиться, дрижить.

Де не взявсь кабан біжить,

А ще вовк іде й ведмідь,

Кожен в хатці хоче жить.

Дуже тісно новоселам,

Вже по швах тріщить оселя.

Що за дім ото лежить –

І ворушиться й дрижить?

Ви-тель: - Хто загубив рукавичку? Де її дід загубив? Хто перший побачив рукавичку? Хто іще оселився в ній? Хто найменший із звірів? Хто найбільший? (Вихователь викладає звірів).

Пальчикова Гра «Рукавичка»

Рукавичку ми наділи,

Ой, куди ж ми пальчик діли?

Загубився десь, пропав,

В свою хатку не попав.

Рукавичку ми зняли:

Гляньте, пальчика знайшли!

Пошукаєш – то й знайдеш,

Здраствуй, пальчик, як живеш?

Гра із Зайчиком – Фізкультхвилинка

Ручки – лапки розвели,

Догори їх підняли.

Кулачками покрутили,

Разом руки опустили.

Всі присіли на коліна,

Хай рівненькі будуть спини.

Головою покрутили,

Вправо, вліво подивились,

Щоб іще набрати сили,

На підлогу дружно сіли.

Лапки – ніжки підтягли

І руками обняли.

Підвелися, рівно стали,

Нахилилися помалу.

Нижче, нижче, як один,

Щоб дістатися морквин.

Вихователь дістає третій конверт – зелений.

Загадка про «Ріпку»:

На городі виростала, сили набирала,

Росла, виростала – й великою стала.

Став дід тоді всіх гукати:

«Час уже нам красуню рвати!»

Ви-тель: - Що посадив дід? Якою виросла ріпка? Коли ріпка виросла, кого покликав дід витягувати її із землі? Скільки було героїв? Скільки ріпок виросло?

( Героїв казки викладає на фланелеграфі)

Театралізована гра «Ріпка»

Гостинець для діток від звірят.

Фото тут