Середа, 12.12.2018, 08:19
Вітаю Вас, Гість

Що таке гроші

Результат пошуку зображень за запитом "гроші"Результат пошуку зображень за запитом "гроші"

Конспект  заняття в середній групі

Програмовий зміст: дати дітям розуміння що гроші – це результат праці (зароблені працею). Гроші – це засіб для обміну, щоб придбати товар або послугу. Формувати уявлення дітей про гроші, їхні види. Ознайомити з грошовими одиницями України та інших країн. Довести що за гроші можна купити лише послугу або товар, ніяк не розум, дружбу, любов.

Дати уявлення про те, що праця людей оплачується грошима. Розвивати мислення, увагу, мовлення, комунікативні здібності, закріплювати знання про числа і цифри, склад числа з двох менших. Виховувати ощадливість, адекватне ставлення до грошей.

Матеріал: монети, купюри грошей, торбинка, копілка, скарбничка, гаманець

Хід заняття

Діти заходять в кімнату стають в коло.

  • Якими словами можна привітатися?

Відповіді дітей (Добрий день, здрастуйте, добрий ранок, добрий вечір, доброго здоров’ячка.)

  • А чи може бути посмішка привітанням?

Вірш-привітання

Я всміхаюсь сонечку – здрастуй золоте!

Я всміхаюсь квіточці – хай собі цвіте

Я всміхаюсь дощику – лийся мов з відра

Гостям я всміхаюся – зичу всім добра!

  • Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про гроші. Навіщо потрібні гроші?

Відповіді дітей (Щоб щось купити.)

  • Що можна купити за гроші?

Відповіді дітей (Товари або послуги)

  • Чи можна просто щось взяти в магазині без грошей? Чи можна поїхати в автобусі без квитка? Чому?

Відповіді дітей

  • Де купляють ваші батьки товар? Що можна купити на базарі? Які послуги ми отримуємо за гроші?

Відповіді дітей (Поїздки, ігри в розважальних центрах, відпочинок на морі, кінотеатр, дитячий садок, послуги зв’язку, електрика, ремонт машин, взуття. )

  • Де беруть гроші ваші батьки? Де беруть гроші старенькі бабусі і дідусі? Чи є гроші у вас?

Гроші – результат праці (зарплата, зароблені працею). Гроші потрібні як засіб задоволення потреб людини.

Приказка: Хочеш гарні гроші мати – треба добре працювати.

  • Діти, вже знаєте, щоб мати певну річ, щоб вона стала вашою її треба купити. Але є ж такі речі, які не продаються.

Гра «Що можна купити чи продати за гроші?»

Гра «Закінч прислів’я»

«Не май сто рублів – (а май сто рублів)»

«Розуму за гроші – (не купиш)»

«Дружба дорожча за - (гроші)»

«Багатство не в грошах – (а в щасті)»

  • А чи знаєте ви діти, як появилися гроші? А було так, дуже давно в одному місці жили люди які виготовляли взуття, шили одяг, тримати корів і у них було багато молока. Всі люди міняли одяг на хліб, хліб на молоко, молоко на штани, штани на черевики. Сам процес називався грош. Але цей обмін скоро став не зовсім зручним. І люди придумали гроші. Спочатку їх карбували із металу, золота, срібла, міді. І почали люди розраховуватися за товар монетками. Монети називали «копійка». Монети були різного розміру. Робили монети на спеціальному заводі, який зветься монетний двір.

А потім грошей стало багато , їх було важко носити і придумали паперові гроші.

Показати дітям торбинку з монетами.

Так в торбинці колись носили гроші. А щоб не загубилися їх клали під одяг, вішали на шию.

  • А тепер діти ми з вами підемо на екскурсію в музей грошей.
  • Як зветься наша держава?

Відповіді дітей (Україна!)

  • А ми з вами хто?

Відповіді дітей (Українці!)

  • А гроші у нас які українські?

Відповіді дітей (Гривня!)

Розглянути купюри 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500

Спочатку були малі купюри 1, 2, 5, 10, 20, 50, а потім грошей було багато і придумали 100, 200, 500.

Показати, що велику пачку носити незручно, а одну купюру краще покласти в гаманець.

На грошах зображені портрети різних видатних людей України, купюри мають різний розмір і колір. (Впізнати номінали на грошах). Крім паперових грошей, є ще і металеві. Вони також різного розміру і кольору.

Розглянути монети 1,2,5,10,25,50 і 1 грн. Показати яка різниця між паперовою і металевою гривнею.

Із копійок також можна скласти гривню.

Приказки

  1. Гроші рахунок люблять
  2. Копійка гривню береже
  3. Копійка до копієчки – гривня набереться
  4. Хто копійки не береже, то й сам гривні не вартий.

 

  • Діти,а ще я вам хочу показати що є ще інші гроші. Це гроші іноземних держав.

Які ви ще знаєте держави?

Відповіді дітей (Росія, Америка, Німеччина, Польща)

У кожної держави є свої гроші, називаються вони валюта

Розглянути гроші долари, євро

Звернути увагу, що є ще і фальшиві гроші.

Не можна будь-який папір на якому намальовані гроші бути грошима.

Порівняти як пахнуть гроші і фальшиві, як хрустять купюри.

Фізкультхвилинка

Вас вітає, Бізнес-клуб (махають руками)

В ручки плесь! Ногами туп! (плескають, тупають ногами)

Ми колеги і партнери (тиснуть один одному руки)

Всі майбутні міліонери (показують руками «Клас»)

А тепер діти, скажіть мені будь ласка, де живуть гроші? (банк, банкомат, гаманець, скарбничка). Банк – це великий дім в якому зберігають гроші. А потім люди отримують зарплату, пенсію.

Куди кладуть гроші коли взяли їх з банку?

Відповіді дітей (В гаманець!)

Чому в гаманець? Чи можна носити гроші просто в руці, кишені, в роті? А чи знаєте ви в чому носили гроші раніше? Чи є гаманець у вас? В чому ще можна зберігати гроші вдома?

Показати дітям скарбничку. Принцип зберігання.

Чи маєте ви скарбнички?

На що ви збираєте гроші?

В чому ще можна зберігати гроші вдома?

Показати дітям скарбничку. Принцип зберігання.

Чи маєте ви скарбнички?

На що ви збираєте гроші?

А я також маю скарбничку. Ось вона. А я збираю гроші на…

Чому у скарбнички одна дірочка?

А тепер я вам хочу розповісти казку про трьох братів – Наф-Нафа, Ніф-Ніфа, Нуф-Нуфа. Вони будували будинки, за це їм платили гроші. Наф-Наф пішов в парк відпочинку, всі потратив на каруселі. Ніф-Ніф накупив багато солодощів і всі зразу з’їв. А Нуф-Нуф купив насіння і посіяв на городі багато різних овочів. А восени зібрав урожай, і в нього було багато капусти, огірків, помідорів, картоплі і він всю зиму мав що їсти. Хто з цих героїв з грошима повівся правильно? Чому?

Вірш про Тарасика

Чемний хлопчик наш Тарас

Всіх вітає кожен раз

Уступає місце всім

І дорослим і малим

В школі – янгол, не дитина

Ну, а вдома, мов бісина,

Тут і бабця і дідусь

За ним бігають усі

А він часу геть не гає

В вогонь масла підливає

Хоче те, і хоче це

Чи є гроші на все це

Не цікавить його край

Не хлопчик, а вимагай.

Як поводив себе хлопчик? Чи і ви поводите себе дома так само?

І ще одну історію про гроші я хочу вам розповісти.

Історія про загублену монету

Троє друзів: кіт Матроскін, пес Шарік, свинка Пепа гуляли по вулиці і знайшли на дорозі блискучу монету. Хтось ішов раніше і загубив, а хто невідомо. Подивилися направо, наліво немає нікого, нема кому віддати монетку. І почали друзі думати, де діти монетку. Пепа запропонувала покласти монетку в скарбничку, Матроскін запропонував купити багато сметани і риби. А Шарік запропонував віддати тому, хто загубив. А як би поступили ви?