П`ятниця, 23.04.2021, 10:29
Вітаю Вас, Гість

Конспект ігрового заняття для дітей раннього віку (Мовчан Ю.В.)

Тема: « Пригоди мишеняти»

       Програмовий зміст: продовжувати фіксувати увагу дітей   на формі предметів, навчати їх простим прийомам встановлення схожості і відмінності однорідних предметів, зіставляти форму предметів зі зразком; вчити розрізняти і називати кольори; розрізняти й порівнювати предмети за величиною ( великий, маленький); формувати образне мислення. Розвивати увагу, пам'ять, дрібні мязи пальців рук, вміння слухати і чути дорослого; формувати дбайливе ставлення до оточуючих. Виховувати спостережливість, бажання виконувати завдання, чуйність, доброзичливість, чемність, охайність. Викликати у дітей позитивні емоції, зацікавленість, захоплення від гри.

       Матеріал: велика та маленька машини; кубики зеленого та жовтого кольорів; іграшка котик, мишка; дидактична гра «Залатаємо ковдру»; зерно: насіння з гарбуза, пшениця, соняшникове насіння.

Хід заняття

  • Доброго дня, любі гості:

У садочку новий день,

Всім говорим кожен день.

Добрий день тобі й мені,

Всім ми скажем на Землі!

  • Коли я йшла сьогодні до дитячого садочку, то зустріла Котика. Він розповів мені про пригоду, що сталася з ним уночі. В нашу групу забігла Мишка і стала тут хазяйнувати: бігала, їсти шукала, іграшки порозкидала. Наш Котик хотів її прогнати, але поки він ловив Мишку, то розкидали кубики по кімнаті. Прибрати Котик не зміг і просить вибачення за безлад. Давайте його вибачимо і допоможемо поприбирати.

Дидактична гра « Наведи лад у кімнаті»

Великі іграшки (кубики) складаємо у велику машину, а маленькі – у маленьку. Якого розміру у тебе кубик? В яку машину його слід покласти? Молодці, як швидко ви справилися із завданням.

  • Котик Мишку не зловив, але залишив її фотографію. Давайте поглянемо якого кольору наша Мишка? Чи є у неї вушка, очки, носик? Скільки має хвостиків? А лапок?
  • А ось прибігла її товаришка – мишка Сіроманка, хоче з вами погратися.

Рухлива гра «Де сховалася мишка?» ( ор. в пр.)

  • А ви знаєте, де живе мишка? ( В нірці).

В неї є ліжечко, на якому вона спить та вкривається одіялом. Але Мишка його погризла і нам потрібно його залатати. Але ж нірка Мишки зачинена на замок, давайте його відкриємо.

     Пальчикова гімнастика «Замок»

Без ключа замок висить

Треба його відчинить.

Ми замочком стукотіли,

Ми замочком повертіли,

Ми замочком покрутили

І відкрили.

Дидактична гра « Залатаємо ковдру»

 У нас є латочки, якими ми залатаємо дірки. Ось у мене латочка круглої форми, синього кольору, я залатаю цю дірочку. Якого кольору твоя латочка? Якої форми?

  • Дітки, а як ви думаєте, чому ж Мишка погризла своє одіялце? Можливо вона голодна була? У її коморі закінчилася їжа.

Практична діяльність « Приготуємо обід»

Ось Котик приніс нам їжу Мишки. Коли ніс, то вона у нього випала та змішалася. Наше завдання розібрати їжу для Мишки: велике зерно у велику тарілку, а маленьке – у меншу.

  • Дякую мої малята, а тепер гайда гуляти.

Рухлива гра « Кіт і миші» ( біг)

Котик спить, котик спить

А миші танцюють.

Котик спить, котик спить

І мишок не чує.

Котик очі відкриває

І мишей наздоганяє!

Багато роботи ми з вами зробили

Зібрали, зашили, обід наварили.

Пограли весело малята

Пора до побачення гостям сказати!

Підсумок заняття.

  • Дітки, хто до нас приходив?

                                            (Котик)

  • А хто хазяйнував у нашій групі?

                                            (Мишка)

  • Які кубики вона розкидала?

                                            (Великі,маленькі)

  • Де  ховалась мишка?

                                (На столі, під столом, на вікні, за стільцем)

  • Чим латали ковдру?

                                (Латочками)

  • Якої  форми були латочки, та якого кольору?

(Геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник).