Середа, 03.03.2021, 15:42
Вітаю Вас, Гість

Характеристика дітей 5-6 років

 

             До 5-6 років дитина може вважатися особистістю в соціальному, емоційному і фізичному плані. Завершується базове оволодіння мовою. Мислення стає конкретно-образним: достатньо розвинута уява дозволяє дитині уявити себе в майбутньому у вигляді різних образів, тобто проявляється здатність до творчості.

            Вдосконалюється тонка моторика. Дитина з  задоволенням малює, виражаючи при цьому свої почуття і переживання. Малювання займає важливе місце в становленні психіки;  це своєрідна мова. Тому те, що дитиною не висловлено, може виявитись у  намальованому. Завдяки малюванню можна відкорегувати найрізноманітніші психотравмуючі ситуації.

            Під час читання казок дитина засвоює навики спілкування, різні форми поведінки, ототожнюючи себе  з певними образами, формує свій життєвий сценарій, фантазує. Тому дуже важливо, щоб кожна казка мала позитивну розв`язку.

            Сюжетно-рольова гра  ускладнюється, сприяє розвитку уваги, пам`яті, мислення, волі -  найважливішими передумовами розвитку , необхідними для навчання в школі. Дуже часто у грі діти намагаються відтворити поведінку, яку спостерігали вдома  (обнімаються, ніжно відносяться один до одного, або навпаки часто сварять один одного, проявляють грубість у стосунках). Подібні ж форми поведінки можуть проявлятися і в  майбутніх сімейних стосунках дитини.

            Паралельно у дитини закріплюються навики статевої ролі –індивідуальний прояв себе у соціумі у відповідності зі своєю статтю. Хлопчики засвоюють стереотип мужності (рішучість, прагнення бути першим, дослідницький інтерес, сміливість, об`єктивність, справедливість, логіка, раціоналізм, воля, стриманість, цілеспрямованість, сила, надійність, повага до жінок); а дівчатка – жіночості (акуратність, гнучкість розуму, доброта, культура емоцій, інтуїція, обережність, обачливість, тактовність, ніжність, повага до чоловіків).

            У цьому віці у дітей зустрічається явище дитячого романтизму. Сучасні дослідники вважають, що це зумовлює розвиток «любовної карти» дитини, яку можна розглядати як записану у людському мозку програму індивідуальних психологічних і фізіологічних особливостей любовного почуття.      Що в подальшому буде слугувати як зразок подальшого формування романтичних стосунків.

 

 /Files/images/lineyki/7024.gif

 

 

 

Тому, шановні батьки допоможіть своїй дитині.