Характеристика дітей 5-6 років
До 5-6 років дитина може вважатися особистістю в соціальному, емоційному і фізичному плані. Завершується базове оволодіння мовою. Мислення стає конкретно-образним: достатньо розвинута уява дозволяє дитині уявити себе в майбутньому у вигляді різних образів, тобто проявляється здатність до творчості.
Вдосконалюється тонка моторика. Дитина з задоволенням малює, виражаючи при цьому свої почуття і переживання. Малювання займає важливе місце в становленні психіки; це своєрідна мова. Тому те, що дитиною не висловлено, може виявитись у намальованому. Завдяки малюванню можна відкорегувати найрізноманітніші психотравмуючі ситуації.
Під час читання казок дитина засвоює навики спілкування, різні форми поведінки, ототожнюючи себе з певними образами, формує свій життєвий сценарій, фантазує. Тому дуже важливо, щоб кожна казка мала позитивну розв`язку.
Сюжетно-рольова гра ускладнюється, сприяє розвитку уваги, пам`яті, мислення, волі - найважливішими передумовами розвитку , необхідними для навчання в школі. Дуже часто у грі діти намагаються відтворити поведінку, яку спостерігали вдома (обнімаються, ніжно відносяться один до одного, або навпаки часто сварять один одного, проявляють грубість у стосунках). Подібні ж форми поведінки можуть проявлятися і в майбутніх сімейних стосунках дитини.
Паралельно у дитини закріплюються навики статевої ролі –індивідуальний прояв себе у соціумі у відповідності зі своєю статтю. Хлопчики засвоюють стереотип мужності (рішучість, прагнення бути першим, дослідницький інтерес, сміливість, об`єктивність, справедливість, логіка, раціоналізм, воля, стриманість, цілеспрямованість, сила, надійність, повага до жінок); а дівчатка – жіночості (акуратність, гнучкість розуму, доброта, культура емоцій, інтуїція, обережність, обачливість, тактовність, ніжність, повага до чоловіків).
У цьому віці у дітей зустрічається явище дитячого романтизму. Сучасні дослідники вважають, що це зумовлює розвиток «любовної карти» дитини, яку можна розглядати як записану у людському мозку програму індивідуальних психологічних і фізіологічних особливостей любовного почуття. Що в подальшому буде слугувати як зразок подальшого формування романтичних стосунків.
Тому, шановні батьки допоможіть своїй дитині.