Середа, 03.03.2021, 15:35
Вітаю Вас, Гість
ІГРОВИЙ СТРЕТЧИНГ    ДЛЯ МАЛЯТ

Проблема ефективного оздоровлення і фізичного розвитку малят залишається вкрай актуальною. Попри всі досягнення медицини, все більше дошкільнят  мають патологічну поставу, порушення опорно – рухового апарату, ослаблений імунітет, страждають на різноманітні хронічні  захворювання. Причини криються і в екології ,і в харчуванні, і в ритмі сучасного  життя.

Методика ігрового стретчингу спрямована на активізацію захисних сил  дитячого організму, розвиток творчих і оздоровчих можливостей підсвідомості, поліпшення роботи серцево-судинної, нервової і дихальної систем.

                   

Що таке ігровий стретчинг?

В основу покладено статичне розтягування мязів тіла та хребта, суглобів рук та ніг. Переважно це вправи з лікувальної фізкультури. Стретчинг широко використовують також у системі масажу та самомасажу, а ще як засіб релаксації. Найефективнішим при цьому є самоманіполювання тілом у повільному темпі. Вправи спрямовані на профілактику різних  деформацій хребта, зміцнення м’язів суглобів, координацію рухів, оздоровлюють дітей, виховують  витривалість та старанність. Заняття проводять у формі сюжетно-рольової або тематичної гри. Кожна вправа передбачає втілення 

Дитиною якогось образу, сприяє розвитку її творчих і акторських здібностей. Завдяки заняттям в дітей зникають комплекси, пов’язані з фізичною недосконалістю тіла. Малюки набувають нового рухового досвіду, що дозволяє їм почуватися сильнішими і впевненішими, у них підвищується опірність організму до різних захворювань.

Заняття ігровим стретчингом доцільно починати з дітьми  чотирирічного віку. Кожну вправу повторюють 4-6 разів під інструментальну музику із чітким ритмом. Вони мають образні назви й поєднуються у захопливий сюжет, щоразу інший. Заняття складається з кількох фрагментів ,які передбачають  вправи на статичне розтягування м’язів, стрибки, стимуляцію точок на стопі, розслаблення для відновлення дихання. Після заняття у дітей поліпшується настрій, взаєморозуміння. Вивчивши вправи, діти самостійно.

Розігрують відомі сюжети  і придумують свої, таким чином розвиваються їхні творчі здібності. Досвід показує, що малята, які займаються стретчингом, майже не  хворіють.

                  

 

 МЕТОДИ СТРЕТЧИНГУ

Балістичний. Характеризується швидкістю і силою рухів. У зв’язку з цим пришвидшується розтягнення м’язів та підвищується ефективність заняття. Виконують махи руками і ногами, згинають і розгинають тулуб із великою  швидкістю і амплітудою. При надмірній швидкості і силі рухів може бути травмонебезпечним.

                ПОВІЛЬНИЙ

Дає максимальне розтягування мязів. Вправи виконують у дуже повільному темпі. Використовують  під час розминки.

               СТАТИЧНИЙ

Найнебезпечніший метод. Вправу виконують від 10с до кількох хвилин із затримкою у кожній позиції на30-60с.