Садочок - Фронтальні заняття
Понеділок, 05.12.2016, 21:38
Вітаю Вас, Гість

КОНСПЕКТ ФРОНТАЛЬНОГО ЛОГОПЕДИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
ТЕМА : Автоматизація звука [Ж]  Свійські та дикі тварини , та їх дитинчата. "

 МЕТА : розвивати фонематичне сприймання, уяву, увагу, мислення, пам'ять, мовлення;
виховувати наполегливість, спостережливість, уміння слухати та виконувати вказівки логопеда, бережливе ставлення до роздаткового матеріалу;
закріпити навички чіткої вимови звуку [ж] у вимові, підбирати слова із заданим звуком, вживати правильні граматичні форми зміни слів.

Підготовка дітей: діти чітко вимовляють звук ж у складах, словах, словосполученнях, реченнях, скоромовках, чистомовках. Виконують звуковий аналіз слів, складають прості речення.

Підготовка логопеда: Макарова С. М. Щоб ротик був слухняним. Логопедичний практикум. – Тернопіль, підручники і посібники, 2012 – 160с.

Барищук Г. С. Мова наших дітей: Навчальний посібник. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2004. – 64с.

Момот Т. Л. Веселий ротик: Бібліотека логопеда – практика. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2009 – 24с. : іл.
ОБЛАДНАННЯ : Дзеркала, салфетки , предметні картинки .


ХІД ЗАНЯТТЯ


1.  АРТИКУЛЯЦІЙНА ГІМНАСТИКА :

Логопед : Діти я вам розповім яка пригода трапилась з язичком.
Пригоди язика
Ось пригодонька яка . Трапилась у язика:
Спав тихенько у хатині . На м’якій пухкій перині.
Раптом чує голосок: “ Ну ж бо, друже, язичок,
Мій товаришочку любий, Розтуляй швиденько губи
І виходь мерщій із хати, Будемо разом гуляти”.
Ледве вийшов на поріг, Від утоми тут же ліг.
Каже сонечко ласкаве: -Ну ж вставай робити вправи!
Нумо годі вже лежати, Треба сили набиратись.
Язичок наш вигнув спинку, Зупинився на хвилинку,
І до сонця потягнувся, Задоволено всміхнувся.
Подивився вліво, вправо: Ой, як гарно, як цікаво!
Онди гойдалка крилата Вже запрошує маляток,
Заливається баян, Да-но, потанцюю й я.
Он грибочок за пеньком, Стану я таким грибком.
Ось горішки на ліщині, Покочу їх до хатини.
Як котив горішок я, Трапилась мені змія,
І від неї дав я драла, Щоб мене не наздогнала.
Скільки в цьому світі дива! Все скінчилося часливо.
Вийшла подорож на славу, Став язик наш сильний, жвавий.
Повернувся я додому. І відчув страшенну втому.
Відпочину. Завтра знову. Буде подорож казкова


- Пригадайте діти як бренить бджола? - дж - дж - дж
- Листочки весело зашелестіли - ш - ш - ш.
Як в лісі виє вовк у - у - у .
2. Автоматизація звуку ж. 

Давайте вимовимо звук [ж]. Скажіть мені, що відбувається з вашими губами? (витягнуті вперед); із зубами? (розімкнуті); де знаходиться язичок? (за нижніми зубами).

Повторіть за мною склади:
жа - жо - же - жи - жу ; аж - ож - еж - иж - уж ;
ажа - ожо - еже - ижи - ужу ;
Чистомовки ;
жа -жа - жа - ми побачили вужа,
жу - жу - жу - книжки я бережу,
жи - жи - жи - ти природу бережи,
Скоромовку вивчимо.
Моржі лежать, морженят сторожать,
Моржі прибережні - сторожі обережні.
Бо в сніжнім безмежжі - стежки ведмежі.
 Гра " Хто найбільше придумає слів в назвах яких є звук [Ж].

Звуковий аналіз слів.Давайте виконаємо звуковий аналіз слів: вуж та морж.
4.  Фізкультхвилинка.

Ми з вами трішки втомилися, тому вже час виконати фізкультхвилинку.

Руки за голову ставимо сміло

І повертаємось вправо і вліво,

Двічі наліво, двічі на право

Зробимо чітко, діти, цю вправу,

Двічі наліво, двічі направо

Будемо мати гарну поставу.

Граматична та лексична теми.
Давайте пограємо в гру  "Хто у кого ?".

Станемо в коло. Я буду кидати м’яч, і при цьому називатиму тварину, а ви коли мені назад кидатимете м’яча, повинні назвати дитинча цієї тварини.
" У ведмедиці - ведмежа", " У лисиці - лисеня ".
" Корова - телятко ", " Кішка - кошенятко ", і т. д.
Дидактична гра " Чий хвіст ". Діти, тварини розгубили свої хвости, і не можіть знайти їх. Нам потрібно їм допомогти знайти. Погляньте на картинки і скажіть, де чій хвіст. Корова – коров”ячий. Коза – козячий .
6. Графомоторика.

Логопед роздає дітям листочки, на яких пунктиром зображені силуети тварин. Діти обводять і називають малюнки .
7. Підсумки заняття:
Молодці, діти ! Ви добре впоралися зі своїм завданнями.