Субота, 23.09.2017, 08:28
Вітаю Вас, Гість

Добре в світі тому жити, хто уміє все робити

 

СЕРЕДНЯ ГРУПА

 

Програмовий зміст: Закріпити з дітьми уявлення про трудові процеси випікання хліба).    Закріпити зміст казки, відповідати на запитання, оцінювати поведінку героїв; на основі відтвореного змісту казки залучати дітей до гри-інсценування; розвивати зв’язне мовлення, інтонаційність, виразність мови. Виховувати інтерес до твору усної народної творчості, працьовитість, негативне ставлення до ледарів, гостинність.

Матеріал: іграшка півник, мішечок з борошном; шапочки півника, мишенят, запис співу півника; мирилка «Мир миром», українська народна пісня «Два півника*, прислів'я «Хочеш їсти калачі — не сиди на печі», сюжетні картинки за змістом казки, алгоритм «шлях зернинки», солоне тісто.

Щрередня робота,

1.   Словник: «Голосисте Горлечко», «млин»,«лінивий».

   2. Читання казки «Колосок».

  1. Розгляд ілюстрацій у дитячій книжці.
  2. Коротка бесіда за змістом казки.
  3. Лсихогімнастика за змістом казки.
  4. Розгляд колосків, зернят, борошна, тіста.
  5. Заняття з циклу «Що нам осінь принесла» (про хліб).

Хід заняття

(Лунає спів півника (магнітофонний Вихователь прислухається).

  • Діти, мені почулось, що хтось співає, небудь чули? (Знову чути: «Ку-ку-рі-ку»).
  • Справді, чутно як співає десь півник, є? (Вихователь відчиняє двері до розд. заносить півника — іграшку).
  • Погляньте, діти, до нас завітав півник тебе, півнику! Привітайтесь, діти, з півни

(Діти вітаються).

  • Коли до нас завітає гість, то ми пови гостинними і що запропонувати? (Зі сісти).
  • Вас, діти, теж запрошую сісти на а Ось так.   Погляньте,  діти,  як  півник голівку, спинку, як у нього по боках лежать. Покажемо, що й ми так вмієм* показують):
  • А коли півник співає «ку-кррі-ку», т< піднімає голівку, тріпоче крилами. Посп півником. (Проспівали «ку-ку-рі^ку»). От т співати з Голосистим Горлечком.
  • Добре, півнику, що ти до нас завітав ви помітили, що півник щось приніс на і Це мішечок.
  • Півнику, дозволь, будь ласка, погляну

тебе в торбинці. Що ж це таке біле сипуче? (Борошно)

—   Мені здається, діти, що я вже
десь чула про півника чи зустрічала
десь півника Голосисте Горлечко з

мішечком борошна. Ви мені не підкажете?

(В українській народній казці «Колосок»)

—   Добре, що ви мені нагадали. У
нього і там справді був гарний
мішечок борошна.*», 7 у

Пригадайте, ід іти, що півник знайшов на подвір'ї, коли підмітав? (Колосок)

Що він з колоском зробив? (Обмолотив)

Куди зернятка відніс? (До млина)

А зернятка перетворились на що? (На борошно).

Що можна зробити з борошна? (Тісто)

А з тіста? (Наліпити пиріжків)

до

(Показати  схему-апгоритм  шляху зернинки пиріжка).

—   От так півник, от |ак працьовитий!

А щоб завзято працювалось, півник дуже любить співати. Пропоную порадувати півника його улюбленою піснею.

Фізкультхвилинка.

Українська народна пісня «Два півники».

  • Гарно з піснею і працювати, і відпочивати. Діти, чи ж допомагав хто-небудь зробити півнику стільки багато роботи? (Ні)
  • Я пригадую, що крім півника у казочці ще були герої. Хто ці півникові товариші?

(Мишенята Круть і Верть)

чи підходять мишенятам їхні імена Круть і
Верть? Чому?

(Так. Тому що вони крутились, вертілись, грались, співали, танцювали)

—   Давайте подивимось, як це було насправді.Зараз хтось з вас буде півником, а хтосьмишенятами.

(Інсценування уривка із казки «Колосок»),

—                                                            Дякуємо півнику і мишенятам за таку гарну
гру. Чому ж півник не затримав мишенят?     ,

(Вони не працювали. Не допомагали йому. Лінувались)

  • Так, вірно. У народі кажуть: «Хочеш їсти калачі - не сиди на печі». Як ми можемо пояснити це народне прислів'я? (Пояснення).
  • Мабуть, півник образився на них, що вони йому не допомагали? Чи згодні ви з півником?

—             Діти, а серед вас є схожі на мишенят? А чи
допомагаєте ви вдома? Як видопомагаєте?

Так, ви ж всі працьовиті, як півник. У мене до вас є пропозиція: пропоную помирити півника та мишенят і навчити їх мирилки «Мир миром».

(Діти граються в мирилку).

  • Не сваріться більше, півник і мишенята. А ми з дітками запропонуємо мишеняткам Крупо і Вертю завітати до нас днями на ліплення. Ми їх навчимо ліпити пиріжечки. Так, діти, навчимо? Мишенята будуть працьовиті і будуть допомагати півнику.