Садочок - Диференціація звуку [ш] у складах та словах
Понеділок, 05.12.2016, 21:38
Вітаю Вас, Гість

Індивідуальне логопедичне заняття

Тема: «Диференціація звуку [ш] у складах та словах».

Мета: розвивати фонематичне сприймання, слухову пам'ять, увагу, уяву, мислення, мовлення;
виховувати самостійність, наполегливість, спостережливість, уміння слухати та виконувати вказівки логопеда;
закріпити навички чіткої вимови звуку [ш] у складах і словах.

Підготовка дитини: вимовляє звук ш у складах та словах.

Підготовка логопеда:   Момот Т. Л. Веселий ротик: Бібліотека логопеда – практика. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2009 – 24с. : іл.

Райчук М., Посохова І. Домашній логопед. Ефективний курс для занять з дітьми. – Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»,2011.–128с.: іл.

Макарова С. М. Щоб ротик був слухняний. Логопедичний практикум. – Тернопіль: підручники і посібники, 2012, - 160с.

Обладнання : наочний матеріал – картинки.

                                                                                                                                                    Хід заняття.

Артикуляційна гімнастика.

Виконуємо вправу «Маляр» - фарбуємо язичком піднебіння.

Я погладжу піднебіння

Язиком легенько,

Ніби справжній маляр білить

Стелю так гладенько.

«Лопатка» - утримуємо широкий язик на нижній губу.

Я широкий язичок

На губу собі поклав

Був рожевий п’ятачок –

Він лопаточкою став.

«Хоботок» - зімкни губи і витягни їх вперед.

Витягни губи,

Зроби хоботок.

Будеш, як бджілка

Шукати медок.

«Чашечка» - не торкаючись зубів, підніми вгору бічні та передні краї широкого язика.

Сніданок готовий,

Заварено чай –

Чашечку швидко

Свою підставляй.

Уточнення артикуляції звуку.

Давай з тобою вимовимо звук [ш]. Скажи мені, що відбувається з твоїми губами? (витягнуті вперед); із зубами? (злегка розкриті); де знаходиться язичок? (за верхніми зубами).

Автоматизація звуку [ш] у складах та словах.

Повтори склади за мною.

Ша – ша – ша             Ша – шо – ша

Шо – шо – шо            Шу – ша – шу

Шу – шу – шу            Ши – шо – ши

Ши – ши – ши            Шо – шу – шо

 

Аш – аш – аш            Іш – іш – іш

Ош – ош – ош            Шпа – шва – шве

Уш – уш – уш            Шку – шко – шка

Еш – еш – еш             Ашка – ошка – ашка

Закінчи слово.

Я буду говорити початок слова, а ти повинен його закінчити:

Рома – шка; ка – ша ; ло – ша;

Ми – ша; гру – ша; ча – шка.

Послухай уважно слова, який у них спільний звук.

Волошка, шуба, миша, шишка, вишня, пшениця, черешня, лоша.

Віднайди звук.

Назви предмети, що зображені на малюнках. Де знаходиться звук [ш]: на початку, у середині чи в кінці слова (кішка, ромашка, соняшник, чашка, шуба, лоша, кошик, груша, черешня).

Перед тобою знаходяться 2 картинки, на яких зображені різні предмети, віднайди ті предмети, у назві яких є звук [ш], назви їх.

Гра .

Ось на малюнку зображений літак. Він збирає картинки, де знаходиться звук [ш]. Коли він отримає ці картинки, то вирушить в подорож у країну «Звуколенд». Нам потрібно допомогти йому зібрати ці картинки.

Підсумок заняття.

Тобі сподобалося заняття?

Що саме сподобалося?

Який звук ми з тобою вивчали?

Молодець, ти старався та уважно мене слухав.