Середа, 03.03.2021, 15:39
Вітаю Вас, Гість

Десять причин, за якими дитина повинна

займатися музикою

 

 Незважаючи на те, що дитина фальшиво співає пісні Чебурашки, і слуху у неї  немає; піаніно нікуди поставити, і бабуся не може возити дитину «на музику»; у дитини взагалі немає часу - англійська, іспанська тощо...
Є вагомі причини все це подолати і таки вчити музиці, і ці причини повинні знати сучасні батьки.
Причина перша
Грати - це наслідувати традиції. Музиці навчали всіх аристократів, російських та європейських. Музикувати - це лоск, блиск і шик, апофеоз світських манер. Дюк Еллінгтон почав грати на роялі тому, що навколо граючого хлопця завжди збираються дівчата. Ну, а навколо граючої дівчини?

Причина друга
Музичні заняття виховують волю і дисципліну: займатися на інструменті треба регулярно, без перерв. Взимку і влітку, в будні і свята. Майже з тим же завзяттям, з яким чемпіони тренуються в спортзалі і на ковзанці. Але, на відміну від героїв спорту, граючи на роялі, не можна зламати ні шию, ні ногу, ні навіть руку.
 Увага, строгі батьки! Музика - це виховання характеру без ризику травми: як добре, що таке можливо!

Причина третя
Займаючись музикою, дитина розвиває математичні здібності. Вона просторово мислить, потрапляючи на потрібні клавіші, маніпулює абстрактними звуковими фігурами, запам'ятовуючи нотний текст, і знає, що в музичній п'єсі як у математичному доказі: ні відняти, ні додати! Не випадково Альберт Ейнштейн грав на скрипці, а професора фізики і професора математики Оксфорда складають 70% членів університетського музичного клубу.
 Увага, далекоглядні батьки майбутніх математиків і інженерів! Музикувати приємніше, ніж вирішувати важкі завдання під репетиторські палиці.

Причина четверта
Музика і мова - близнюки-брати. Вони народилися слідом один за одним: спочатку музика, потім словесна мова, і в нашому мозку вони продовжують жити поруч.
 
Фрази і пропозиції, коми і крапки, питання і вигуки є і в музиці, і в мові.
Граючі і співаючі краще говорять і пишуть, легше запам'ятовують іноземні слова, швидше засвоюють граматику. Меломани-літератори Тургенєв і Стендаль, Борис Пастернак і Лев Толстой, Жан-Жак Руссо і Ромен Роллан, знали не одну іноземну мову, рекомендовали всім майбутнім поліглотам вивчати музику.
 Увага, мудрі батьки майбутніх журналістів і перекладачів! Спочатку було Слово, але ще раніше був Звук.

Причина п'ята

Музика структурна і ієрархична: великі твори розпадаються на менш великі частини, які в свою чергу діляться на невеликі теми і фрагменти, що складаються з дрібних фраз і мотивів. Стихійне розуміння музичної ієрархії полегшує розуміння комп'ютера, теж суцільно ієрархічність і структурного.
 Увага, прагматичні батьки майбутніх IT-інженерів, системних адміністраторів і програмістіів. Музика веде прямо до вершин комп'ютерних наук; не випадково фірма Microsoft воліє співробітників з музичною освітою.

Причина шоста
Музичні заняття розвивають навички спілкування або, комунікативні навички. За роки навчання дитина-музикант познайомиться з галантним і дружнім Моцартом, саркастичним і атлетичним Прокоф'євим, виваженим і філософічним Бахом і іншими музичними персонами.
Граючи, йому доведеться в них перевтілитися і донести до публіки їх характер, манеру відчувати, голос і жести. Тепер залишається один крок до таланту менеджера, де чи не головне - розуміти людей і, користуючись своїм розумінням, управляти ними.
Увага, амбітні батьки майбутніх засновників бізнес-імперій! Музика веде від серця до серця, і сама грізна зброя топ-менеджера - обеззброююча посмішка «хорошого хлопця».

Причина сьома
Музиканти щиросердні і водночас мужні. Як стверджують психологи, музиканти-чоловіки почуттєві, як дами, а музиканти-жінки стійки і тверді духом, як чоловіки. Музика пом'якшує звичаї, але, щоб в ній досягти успіху, треба бути мужнім.
 Увага, прозорливі батьки, які очікують допомоги і підтримки в старості! Діти, які займалися музикою, співчутливі і одночасно терплячі, і тому частіше готові подати своїм старим батькам ту саму «склянку води».

Причина восьма
Заняття музикою привчають «включатися по команді». Музиканти менше бояться страшного слова deadline - термін здачі роботи. У музичній школі не можна перенести на завтра або на тиждень вперед залік по гаммам і класний концерт. Положення артиста на сцені привчає до максимальної готовності «за замовленням», і дитина з таким досвідом не завалить серйозний іспит, інтерв'ю при прийомі на роботу і відповідальну доповідь.
 Увага, неспокійні батьки! Музичні заняття в дитинстві - це максимальна витримка і артистизм на все життя.

Причина дев'ята
Музичні заняття виховують маленьких «Цезарів», які вміють робити багато справ відразу. Музика допомагає орієнтуватися в декількох одночасних процесах: так, піаніст, що грає «з листа» відразу робить кілька справ - пам'ятає про минуле, дивиться в майбутнє і контролює сьогодення. Музика тече у своєму темпі, і читання з аркуша не може перерватися, відпочити і перевести дух. Так само і авіадиспетчер, оператор або біржовий брокер стежить за декількома екранами і одночасно слухає і передає інформацію по декількох телефонах.
Увага, перевантажені і втомлені батьки! Дитині-музиканту буде легше, ніж вам, бігти по декількох життєвим доріжках і скрізь приходити першим.

І, нарешті, останнє ...
Музика - найкращий шлях до життєвого успіху.Агата Крісті своє перше оповідання написала про те, чому їй важко грати на фортепіано на сцені. Кондоліза Райс, навпаки, найбільше любить грати на публіці у своєму сліпучій концертній сукні, а Білл Клінтон упевнений, що без саксофона ніколи не став би президентом. Альберт Ейнштейн вперше взяв у руки скрипку в шестирічному віці.
До того часу, коли йому виповнилося 14, він виконував сонати Бетховена і Моцарта і довгими годинами імпровізував на фортепіано.
Протягом усього життя Ейнштейн залишався пристрасним скрипалем, звертаючись до музики під час творчих застоїв. Про свої захоплення музикою і фізикою він говорив: "Обидва вони мають одне джерело і доповнюють один одного ..." Не виключено, що надзвичайно потужний інтелект Ейнштейна є результатом любові до класики.

Подивіться на успішних людей в будь-якій області, запитайте, чи не займалися вони в дитинстві музикою, хоч би навіть і недовго, хоча б навіть і без особливого завзяття?
Звичайно, займалися. І у нас є 10 причин наслідувати їхній надихаючий приклад.