Садочок - Автоматизація звуку с
Неділя, 04.12.2016, 06:53
Вітаю Вас, Гість

Індивідуальне логопедичне заняття

Тема: «Автоматизація звуку [с] у складах і словах».

Мета:

 розвивати фонематичне сприймання, увагу, уяву, мислення, мовлення;
 виховувати наполегливість, самостійність, спостережливість, уміння слухати та виконувати вказівки логопеда;
закріпити навички вимови звуку [с] у складах і словах.

Підготовка дитини: вимовляє звук [с] у складах і словах.

Підготовка логопеда: Барищук Г. С. Мова наших дітей: Навчальний посібник. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2004. – 64с.

Момот Т. Л. Веселий ротик: Бібліотека логопеда – практика. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2009 – 24с. : іл.

Макарова С. М. Щоб ротик був слухняний. Логопедичний практикум. – Тернопіль: підручники і посібники, 2012, - 160с.

Обладнання : наочний матеріал – картинки.

             Хід заняття

Артикуляційна гімнастика.

«Усмішка» - утримуй кілька секунд губи в посмішці.

Рожеві губки усміхаються.

Біленькі зубки заховаються.

«Парканчик» - усміхнися так, щоб зуби були зімкнені і трішки оголені.

Я – веселий, всім скажу.

Зубів парканчик покажу.

«Лопатка» - відкрий рот і поклади широкий язик на нижню губу.

Я широкий язичок

На губу собі поклав

Був рожевий п’ятачок –

Він лопаточкою став.

«Хованка» - висунь широкий язик між зубами, а потім заховай його за нижні зуби.

Я – широкий язичок,

В хованку пограюсь –

Ліг за зуби і мовчок!

Краще всіх ховаюсь!

Уточнення артикуляції звуку.

Давай з тобою вимовимо звук [с]. Скажи мені, що відбувається з твоїми губами? (напіввідкриті в легку посмішку); із зубами? (злегка розкриті); де знаходиться твій язичок? (за нижніми зубами).

Автоматизація звуку с у складах і словах.

Повтори склади.

Са – са – са          Са – си – су – со           Ас – ас – ас

Си – си – си          Си – су – со – са           Ис – ис – ис

Су – су – су          Са – се – са – со            Ус – ус – ус

Со – со – со          Со – си – се – си            Ос – ос – ос

Поглянь уважно на картинки, що знаходяться перед тобою. Назви їх. Скажи мені, де знаходиться звук [с] у словах : на початку, в середині чи в кінці слова.

Гуска, апельсин, сонце, коса, лисиця, собака, слон, сорока, сіно,часник, велосипед, капуста, редиска.

Повтори рядки слів.

Сорока – сорок           суд – суп

Сир – сич – син           сова – сода

Носи – коси                  сало – село

Саша – сажа                 лісок – пісок

Відгадай загадки.

Собою не птиця,  

Співати не співає,

А хто до хазяїна йде,

Знати дає.  (собака )

Я кругленька, червоненька,

З хвостиком тоненьким

На городі мене рвуть

І до столу подають.    (редиска )

Довгий хвіст вона має

В темнім лісі проживає.

Їй на місці не сидиться.

А зовуть її ….. (лисиця)

Гра.

Ось поглянь уважно на картинку. На ній зображений Незнайко. Йому потрібно піднятися по сходинках до букви С. Але ці сходинки не прості, щоб по них дістатися до букви незнайкові потрібно назвати на кожній сходинці слово зі звуком [с]. Давай допоможемо Незнайкові, і підскажемо йому слова.

Підсумок заняття.

Тобі сподобалося заняття?

Що саме сподобалося? Який звук ми з тобою вивчали?

  Молодець, ти старався та уважно мене слухав.